пятница, 14 февраля 2020 г.

Моя майбутня професія програміст

Моя майбутня професія програмістПрограмування - дуже складний процес, проте, освоївши його, ви станете одним з найбільш затребуваних фахівців на ринку праці. Кому і навіщо потрібні програмісти, як освоїти цю спеціальність, з чого почати і як добитися бажаного результату - давайте розбиратися разом.


Професійного програміста сьогодні знайти дуже складно. Чому,  запитаєте ви? Та тому що до кожної зручної і доступної ПК-програми, яку ми із задоволенням «юзаєм» на наших комп'ютерах, саме вони прокладають тернистий шлях зі складних  цифр і складних алгоритмів. Одним з обов'язкових професійних якостей програміста є його нестандартний підхід до вирішення завдання. Між звичайними людьми цей підхід називається геніальністю.

Програміст  їсть, спить і відпочиває за комп'ютером. Це люди, фанатично віддані своїй професії, а найперспективніші «кадри» активно переманюють до себе західні компанії. Втім, російському ринку праці теж є що запропонувати випускникам і вже відбувшимся фахівцям.

Web-програміст

Гарний, логічно вибудуваний і цікавий web-сайт - неодмінний атрибут кожної поважаючої себе компанії. Для того щоб їх створювати, і потрібні web-програмісти. За сумісництвом, якщо кандидат володіє навичками web-дизайну, це збільшує його шанси знайти хорошу роботу. Єдиний серйозний недолік - зведення обов'язків тільки до технічної підтримки web-сайту (оновлення контенту, виправлення помилок тощо) - може привести до одноманітності в роботі, що стане стимулом шукати нове місце. Щоб таке не сталося, необхідно відразу обумовлювати обов'язки і умови праці.

Прикладний програміст


Ці програмісти займаються розробкою програмного забезпечення прикладного характеру - ігри, бухгалтерські програми, редактори, месенджери і т. п. До області їх роботи також можна віднести створення програмного забезпечення для систем відео-і аудіоспостереження, СКД, систем пожежогасіння або пожежної сигналізації і т. п . Також до їхніх обов'язків входить адаптація вже існуючих програм під потреби окремо взятої організації або користувача.

Системний програміст


Ця категорія програмістів - найбільш високооплачувана й рідкісна. Їх завдання полягає в тому, щоб розробити системи програмного забезпечення (сервіси), які, в свою чергу, управляють обчислювальною системою (куди входить процесор, комунікаційні та периферійні пристрої). Також в список завдань входить забезпечення функціонування та роботи створених систем (драйвера пристроїв, завантажувачі і т. д.). Такого спеціаліста відірвуть з руками і ногами, і для нього реальний шанс знайти престижну роботу не тільки в Росії, але і за кордоном з кожним роком стає все вищим.

Фізматшкола - старт до вступу


На жаль, престижність і перспективність цієї професії тягне за собою труднощі при вступі до вузу. У деяких престижних alma mater конкурс на спеціальність «інформатика та обчислювальна техніка» доходить до десяти осіб на місце. Тому для більш успішної підготовки майбутніх студентів фахівці рекомендують переходити до профільного ліцею. Такі існують як при самих вузах, так і в якості самостійних навчальних закладів.

Потрапити в таку школу досить важко: конкурс може підніматися від чотирьох до семи чоловік на місце, але зате підготовка дозволить майбутньому студенту «закрити дірки» в знаннях. Після закінчення такої школи, можливо, вже ви самі будете вибирати, в якій з інститутів вам поступати.

В порядку поліпшення підготовки школярів керівництво шкіл в експериментальному порядку може приймати на навчання починаючи з восьмого класу. Навантаження дуже серйозне - кожен день, крім неділі, з 9:00 до 20:00 - навчання (нерідко не шкільні уроки, а вузівські пари). Влітку молодь їздить в тематичні табори, де в тому чи іншому вигляді навчання триває ...

Олена Дарчик

______________________________________________________________________

Корисна інформація


Комментариев нет:

Отправить комментарий

ЗАСЛУГОВУЄ НА УВАГУ