среда, 19 февраля 2020 г.

Безпечне і здорове освітнє середовище

Як створити безпечне і здорове освітнє середовище? Які засоби, прийоми та методи слід задіяти для формування у здобувачів освітніх послуг активної соціальної позиції щодо власної безпеки та безпеки оточуючих? – ці питання стали предметом обговорення на секції викладачів предмета «Охорона праці» та інженерів з охорони праці закладів професійної (професійно-технічної) освіти Волинської області. 


Засідання, під керівництвом методиста Навчально-методичного центру ПТО у Волинській області Ольги Іванюк, відбулось 5 лютого 2020 року на базі ДПТНЗ «Луцьке ВПУ».
     Із вступним словом до учасників звернувся директор ДПТНЗ «Луцьке ВПУ» Володимир Романюк, який ознайомив присутніх з напрямками діяльності освітнього закладу, побажав успіхів у роботі секції.
      Інформативну та змістовну лекцію з актуальних питань  безпеки життєдіяльності в освітніх закладах провів Віктор Левчук, викладач Аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області.

Виступаючий  наголосив, що пожежна безпека здобувачів освіти не менш важлива, аніж питання харчування, санітарних, технічних та інших умов навчання. Підходити до цього питання потрібно з усією відповідальністю і не упускати навіть найнезначніші речі, адже від цього в підсумку може залежати життя.
      Світлана Гоменюк, викладач ДПТНЗ «Луцьке ВПУ», провела майстер-клас з використання засобів навчання в освітньому процесі та запропонувала учасникам виконати практичну роботу. 
     Досвідом створення належних санітарно-гігієнічних умов для здобувачів освіти загалом, та для осіб з особливими освітніми потребами зокрема, поділились інженери з охорони праці – Роман  Марчук (Луцький центр ПТО) та Богдан Бернацький (Локачинська філія ОПЛ).

Про вивчення основ гігієни праці та надання першої допомоги, як складової предмета «Охорона праці», розповіла викладач Колківського ВПУ Людмила Кайдик.

Ольга Іванюк презентувала зразок модульної навчальної програми з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

Присутні обговорили запропоновані результати навчання, критерії оцінювання, методи навчання, оцінювання і завдання з компетентностей «Розуміння та дотримання Правил дорожнього руху» та «Дотримання та виконання вимог охорони праці».
      Про нові нормативні документи з питань охорони праці та зміни у законодавстві розповіла Тамара П’явка, інженер з охорони праці ВоК НУХТ. Особливу увагу у своєму виступі вона приділила  питанням підвищення рівня відповідальності працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, що виражається у ставленні до посадових обов’язків, виявленні максимального піклування про здоров’я та безпеку життєдіяльності як учнів, так і власну безпеку.
        Завершилася секція жвавою дискусією учасників у форматі питання-відповіді.

Джерело

Комментариев нет:

Отправить комментарий

ЗАСЛУГОВУЄ НА УВАГУ